PEFC kończy 20 lat!

11 lutego 2019 Nowości

Rok 2019 jest wyjątkowy dla rodziny PEFC, ponieważ wspólnie obchodzimy 20. rocznicę istnienia.

Przed powstaniem PEFC certyfikacja lasów dotyczyła przede wszystkim właścicieli dużych obszarów leśnych, zdolnych do ponoszenia jej obciążeń. Oznaczało to jednak wykluczenie milionów drobnych, rodzinnych i wspólnotowych właścicieli lasów, niemogących pozwolić sobie na certyfikat, który nie został dla nich stworzony. W 1999 roku europejscy właściciele małych lasów zjednoczyli się, aby stworzyć międzynarodowy system certyfikacji lasów, który uwzględniał ich potrzeby. 30 czerwca 1999 r. utworzono PEFC!
"Brak systemu certyfikacji odpowi150dpi PEFC 20 Years RGBedniego dla małych gospodarstw był poważnym problemem w latach 90." - mówi Ben Gunneberg, pełniący od samego początku funkcję dyrektora generalnego PEFC International. "Nie tylko dla wielu właścicieli małych lasów, którzy nie mogli korzystać z certyfikacji, ale także dla całego świata". "Rodziny i społeczności posiadają 25% lasów na świecie, więc jest ważne dla nas wszystkich, aby te lasy były zarządzane w sposób zrównoważony. Zapewniając ich właścicielom możliwość zdobycia certyfikatu, PEFC poczyniło wielki krok naprzód w kierunku zrównoważonej gospodarki leśnej, a my nadal ciężko pracujemy, aby zapewnić, że certyfikacja lasów w systemie PEFC będzie nadal dostępna i odpowiednia dla właścicieli lasów na całym świecie. " 

Obchody jubileuszu

Przez 18 miesięcy będziemy świętować osiągnięcia 20 lat opieki nad lasami, globalnie i lokalnie. Udostępnimy nasze stare zdjęcia, aby pokazać, jak wyglądało PEFC na początku i jak zmienialiśmy się z biegiem czasu.

W serii artykułów opowiemy historię PEFC, od 1999 do 2019 roku, podkreślając niektóre kluczowe wydarzenia i wyzwania, które ukształtowały naszą organizację. Otrzymacie także szansę usłyszenia głosów z przeszłości i teraźniejszości oraz zobaczycie kilka naszych starych komunikatów. 

W marcu przygotujcie swoje aparaty i telefony do trzeciej edycji naszego międzynarodowego konkursu fotograficznego, a jeśli zobaczycie etykietę PEFC, zróbcie jej zdjęcie i udostępnijcie je w Internecie za pomocą hashtagu #myPEFCmoment. 

W listopadzie cały sojusz PEFC udaje się do Würzburga w Niemczech, gdzie odbyło się jedno z naszych pierwszych spotkań, w ramach Europejskiego Tygodnia Certyfikacji Leśnej PEFC w 2019 roku. Nasz dialog z zainteresowanymi stronami pod hasłem "Certyfikacja i zrównoważony rozwój: od działań niszowych do mainstreamu" będzie spojrzeniem w przyszłość, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzi nas kolejne 20 lat. 

Zaangażuj się! 

Będzie wiele okazji, aby wziąć udział w naszych obchodach rocznicowych! Sprawdźcie w Internecie, czy śledzicie hashtag # 20yearsofcaring, aby zobaczyć, co robimy my i nasi członkowie na całym świecie. 

Jeśli jesteście firmą posiadającą certyfikat PEFC, możecie wziąć udział w obchodach, korzystając z naszego specjalnego jubileuszowego logo! Jest już dostępne do użycia w Generatorze etykiet. Jeśli nie masz certyfikatu, ale chcesz użyć jubileuszowe logo, daj nam znać na t.arndt@pefc.org.

 

Pozostajemy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera