Najwyższe noty dla PEFC International w ocenie zamówień w Holandii

24 lipca 2020 Nowości

 
Po przeprowadzeniu szczegółowego przeglądu, Holenderski Komitet ds. Oceny Zamówień Drewna (TPAC) stwierdza, że PEFC International spełnia wszystkie holenderskie kryteria dotyczące zamówień na drewno i zaleca dalsze stosowanie PEFC w odniesieniu do holenderskiej polityki zamówień. 

PEFC International spełnia wszystkie holenderskie kryteria zamówień na drewno. Taka jest konkluzja Holenderskiego Komitetu ds. Oceny Zamówień Drewna (TPAC), który przyznał PEFC International maksymalne oceny. 

TPAC ocenia systemy certyfikacji pod kątem zgodności z polityką zrównoważonych zamówień rządu holenderskiego. Po przeprowadzeniu oceny TPAC zalecił holenderskiemu sekretarzowi stanu ds. Infrastruktury i środowiska kontynuację zatwierdzania i akceptacji PEFC w odniesieniu do holenderskiej polityki zamówień. Orzeczenie poprzedziła szczegółowa procedura przeglądu, w której udział wzięli interesariusze za pośrednictwem forum internetowego.

„TPAC przeprowadza jedną z najbardziej rygorystycznych ocen systemów certyfikacji lasów na świecie. Wyniki pokazują, jak daleko PEFC zaszedł w ciągu ostatnich dwudziestu lat i potwierdzają stałą jakość i solidność naszych standardów” - powiedział Ben Gunneberg, Sekretarz Generalny PEFC International. 

Aby uzyskać wgląd w to, w jaki sposób standardy i protokoły PEFC są stosowane w praktyce, TPAC przyjrzał się również krajowym systemom PEFC w Indonezji, Rosji, Gabonie i Holandii, stwierdzając, że wszystkie z nich są zgodne z holenderskimi kryteriami. 

„TPAC ocenił wszystkie istotne dokumenty systemowe PEFC International, a następnie dodatkowo cztery krajowe systemy PEFC, w celu oceny efektywności PEFC, jako organizacji oceniającej i zatwierdzającej systemy krajowe w praktyce” - powiedział Bernd Slesazeck, sekretarz TPAC. „Nasz wniosek jest taki, że PEFC International spełnia holenderskie kryteria zamówień na rynku holenderskim”.

TPAC ocenił PEFC International pod kątem kryteriów „Zrównoważona gospodarka leśna”, „Łańcuch dostaw” oraz „Rozwój, stosowanie i zarządzanie systemem certyfikacji”. Częścią oceny było również funkcjonowanie PEFC International jako systemu parasolowego.

„To, co nas szczególnie cieszy, to fakt, że nasze najnowsze standardy, opublikowane w ciągu ostatnich 18 miesięcy, zostały w całości uwzględnione przez TPAC” - powiedział Ben Gunneberg. „Wnioski stanowią ważny sygnał dla rynku i interesariuszy na całym świecie, że obecne standardy PEFC działają dobrze”.

„Ważne jest jednak to, że będziemy nadal się rozwijać i ulepszać. Zrównoważona gospodarka leśna nie jest koncepcją absolutną, ale ewoluuje z czasem wraz z nową wiedzą o najlepszych praktykach, opartą na nauce, i różni się w zależności od kraju ”- podkreślił Gunneberg. „Jesteśmy zobowiązani do dalszego zapewniania najlepszych rozwiązań w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej - globalnie i lokalnie”.

PEFC International

 

Pozostajemy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera