Poland logo

Las dla nas i przyszłych pokoleń

Konkurs "Najlepsze wykorzystanie certyfikowanego drewna"

Mar 29 2018

 

Nowy konkurs "Najlepsze wykorzystanie certyfikowanego drewna" na XI Światowym Festiwalu Architektury - zapraszamy!waf logo date

Czy w swoich projektach budowlanych wykorzystujecie Państwo drewno lite lub produkty takie jak CLT lub klejonkę? Czy zdecydowaliście się Państwo na wyróżnienie drewna ze względu na jego liczne właściwości estetyczne, naturalne i architektoniczne, lub po prostu dlatego, że jest to jedyny odnawialny materiał budowlany?

Jeśli tak, Państwa zaangażowanie w budowanie z drewna może być nagrodzone na międzynarodowej imprezie branżowej XI Światowy Festiwal Architektury (World Architecture Festival - WAF)! W ramach wspieranego przez PEFC konkursu nagrodę otrzymają zespoły projektów i architekci, którzy zastosowali drewno w ukończonym budynku w sposób innowacyjny, edukacyjny lub artystyczny, jednocześnie demonstrując jego odpowiedzialne pozyskanie w postaci certyfikatu.

XI Światowy Festiwal Architektury odbędzie się w Amsterdamie w dniach 28-30 listopada 2018 r. Ponad 500 pracowni architektonicznych będzie konkurować o szeroką gamę nagród. Dotychczasowi zwycięzcy to jedni z najbardziej znanych architektów i pracowni architektonicznych na świecie, jak Foster & Partners; Zaha Hadid Architects; Snohetta; BIG; Isay Weinfeld; Perkins & Will; Rogers Stirk Harbour; FJMT i Sou Fujimoto.

Jak wziąć udział w konkursie? 

Do konkursu kwalifikują się projekty zgłoszone na stronie WAF w każdej z kategorii obejmującej ukończone budynki. Przypominamy, że zastosowanie certyfikowanego materiału w realizacji jest niezbędnym warunkiem udziału w konkursie. Aby zarejestrować się i wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę nagród WAF (https://www.worldarchitecturefestival.com/2018-prizes-page), a następnie kliknąć na link Best Use of Certified Timber Prize lub Click here to begin your WAF entry

Italy earthquake reconstruction 2017

Specjalne jury, w tym przedstawiciel PEFC, oceni nadesłane projekty, w których wykorzystano certyfikowane drewno w sposób innowacyjny, edukacyjny lub artystyczny. Biuro WAF skontaktuje się z wybranymi architektami i pracowniami, aby potwierdzić, że drewno wykorzystane w projekcie pochodzi z certyfikowanych źródeł, takich jak lasy z certyfikatem PEFC, spełniając warunki zrównoważonego projektowania i odpowiedzialnego zakupu. Tu warto podkreślić, że w Polsce prawie całe drewno okrągłe na rynku posiada certyfikat PEFC. Więcej o systemie certyfikacji gospodarki leśnej i drewna dowiedzą się Państwo na stronach www.pefc.pl i www.pefc.org.

Jury zapozna się z prezentacjami wybranych, najlepszych 10 projektów rankiem w piątek 30 listopada 2018 r. w trakcie WAF w Amsterdamie. Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas uroczystej kolacji wieczorem tego samego dnia.

Należy pamiętać, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 maja 2018 r., a w ramach WAF jest organizowanych wiele innych ciekawych konkursów!

PEFC LinkedIn WAF banner v02A 1200x627 2A 03