Poland logo

Las dla nas i przyszłych pokoleń

Przyszłość PEFC rysuje się dobrze

Feb 12 2016

Tydzień Certyfikacji Leśnej PEFC 2015 był nie tylko okazją do spotkania dla członków PEFC z całego świata, ale umożliwił również udział przedstawicielom krajów aktywnie rozwijających systemy certyfikacji leśnej. W tym roku gościliśmy przedstawicieli z Ghany, Gwatemali, Nepalu, Filipin, RPA, Korei Południowej, Tajlandii i Wietnamu.

Gwatemala

"PEFC jest najlepszym sposobem, aby umożliwić milionowi drobnych właścicieli lasów w Wietnamie uzyskanie dostępu do certyfikacji", powiedział Bach Le Van, z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. David Everard z SAPPI RPA, popierając te słowa podkreślił, jak " ważne rozwiązanie oferuje PEFC dla południowoafrykańskich drobnych właścicieli".

Ghana

Inne kraje, w tym Korea Południowa, Tajlandia i Wietnam, skorzystały z okazji, by wyrazić swoje zamiary, aby stać się częścią PEFC. "Jesteśmy gotowi do przyłączenia się do PEFC", powiedział Seoggu Son z Koreańskiego Instytutu Promocji Leśnictwa.

"PEFC jest szansą dla Gwatemali na opracowanie krajowego systemu certyfikacji leśnej", powiedział Alvaro Samayoa z INAB – Państwowego Instytutu Leśnego. 

Indie

Joseph W. Osei z Grupy Roboczej ds. Certyfikacji Leśnej w Ganie także potwierdził postępy swojego kraju w kierunku ustanowienia krajowego systemu certyfikacji leśnej PEFC. 

"PEFC daje nam okazję posiadania standardu bardziej odpowiedniego dla Indii", powiedział Sachin Raj z Sieci Certyfikacji i Ochrony Lasów (NCCF), naszego nowego członka krajowego z Indii. 

W 2015 powitaliśmy w PEFC trzech nowych członków.

"PEFC - certyfikacja i społeczność - będzie odgrywać kluczową rolę w naszej nieustającej podróży nie tylko w zakresie oceny naszego podejścia, ale w dostarczaniu wskazówek, wspólnej wiedzy, najlepszych praktyk oraz nowych norm zrównoważonego rozwoju, które możemy przyjąć w odpowiedzi na nieustannie rozwijające się środowisko naturalne i społeczno-polityczne", powiedziała Lucita Jasmin z APRIL Group, która na początku grudnia dołączyła do PEFC jako Międzynarodowy Interesariusz. 

Andrew McEwen z Nowozelandzkiego Stowarzyszenia ds. Certyfikacji Leśnej (NZFSA), nowego członka i posiadacza niedawno zatwierdzonego systemu z Nowej Zelandii podkreślił, że "siła współpracy w PEFC będzie głównym bodźcem do certyfikacji leśnej w Nowej Zelandii." 

Wiecej informacji (w języku angielskim)