Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /home/www/40b79ddc8adabe6855ca1b1ae004fe6f/web/index.php(1) : eval()'d code(165) : eval()'d code on line 241
Możliwości - Możliwości

Poland logo

Las dla nas i przyszłych pokoleń

Możliwości

PEFC promuje zrównoważoną i trwałą gospodarkę leśną poprzez system certyfikacji lasów i produktów z nich pochodzących. Dokonuje się to przez dwa odrębne, chociaż powiązane ze sobą procesy: certyfikację Lasów oraz certyfikację łańcucha dostaw (CoC).

Firmy w swych strategiach w zakresie zrównoważonego rozwoju często starają się zapewnić, że surowce używane w procesie produkcji pochodzą z legalnych źródeł i nie są efektem rabunkowej eksploatacji. Jednym z najłatwiejszych sposobów wykazania, że podstawowy surowiec, czyli drewno, pochodzi z lasów zagospodarowanych w sposób trwały i zrównoważony jest nabywanie go wlasach, które posiadają niezależny certyfikat.

 Deklaracje PEFC dotyczące produktów zawierających surowce leśne dostarczają informacji o pochodzeniu tych produktów z lasów zarządzanych w sposób trwały i zrównoważony, z recyklingu oraz z innych niekontrowersyjnych źródeł. Nabywcy i potencjalni nabywcy mogą korzystać z tych informacji podczas wyboru produktu kierując się takimi czynnikami jak przyjazność dla środowiska oraz innymi względami. Informowanie o pochodzeniu surowców ma na celu promowanie popytu i podaży produktów pochodzących z obszarów gdzie prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Co więcej, dzięki PEFC, będącym pierwszym ogólnoświatowym systemem uwzględniającym w łańcuchu dostaw wymagania socjalne, chronione są podstawowe prawa pracownicze milionów ludzi na całym świecie.

Certyfikowane przez PEFC

Powierzchnia lasów: 300 mln ha

Liczba właścicieli lasów > 750 tys.

Liczba firm (CoC): 18 700